” 4 aileye bir yonca ” fikrinden yola çıkılarak tasarlanan YONCA EVLER projemiz konteyner ve prefabrike yapı olmak üzere iki farklı yapım sistemi için de detaylandırılmıştır. Her iki yapım sisteminde de tüm statik hesaplamalar Van iklim koşullarına göre yapılmış olup, ürünler buna göre detaylandırılmıştır. Tüm planlarda duş,klozet,lavabodan oluşan bir banyo ile mutfak eviyesi ve alt dolabı bulunmaktadır. Farklı plan tiplerinden oluşan çözümlerimiz en hızlı üretim, en hızlı sevkiyat, en hızlı montaj süreçlerine göre hazırlandı.

Yonca Konteynerlerimiz, 3×7 m ebatlarındadır ve bir ailenin temel ihtiyaçlarının karşılanacağı standart konfor koşulları sağlanmıştır. 21 m2 lik konteyner içinde; 1 mutfak evyesi, duş, klozet ve lavabonun yer aldığı bir banyo ve iki oda yer almaktadır. Konteyner statik hesaplamalarında Van iklim koşulları dikkate alındı ve üretim bu kriterlere göre detaylandırılmıştır. Tüm montajı İstanbul’daki fabrikalarımızda tamamlanan konteynerlerimiz, kara ve demiryolu ulaşım imkanları ile Van’a gönderilmektedir.

Yonca Ev çözümlerimiz 25-30 metrekare büyüklüğünde olup, 2 oda, banyo, tuvalet ve mutfaktan oluşmaktadır. 1’li, 2’li, 3’lü, 4’lü gruplar şeklinde yan yana koyularak sayısı artan yoncalar ile büyük ailelerin ve daha fazla sayıda ailenin barınma ihtiyacının karşılanacağı düşünülmüştür. Prefabrike sistemde, paneller halinde gönderilen binaların montajı Van’da gerçekleştirilmektedir. Normal şartlarda beton zemin üzerine kurulan prefabrike yapılar, Van için ürettiğimiz çözümde üretimi fabrikada gerçekleştirilen özel yalıtımlı çelik şaseler üzerine kurulmaktadır. Binalarımızın tamamının iç cephe kaplamasında A-1 sınıfı yanmaz özelliğe sahip fibercement malzeme kullanılmaktadır. Bu sistem ile hızlı montaj, hızlı nakliye, depreme ve yangına dayanıklı kaliteli binalar üretilmektedir.