Bu web sitesi birden fazla dil seçeneği içermektedir. Kullanmak istediğiniz dili aşağıdan seçebilirsiniz.

Konteyner

Konteyner

Yaşam Konteynerleri

Konteyner Çeşitleri ve Kullanım Alanları

image
Paket EvPaket Ev Modelleri
image
Konteyner Ev ModelleriKonteyner Evler
image
Şantiye KonteynerleriYemekhane, Yatakhane, Sosyal Tesis
image
Konteyner OfislerKonteyner Ofis ve Satış Ofisleri
Konteynerlerin kullanılma amaçlarının başında şantiye mobilizasyonları gelmektedir. Şantiye alanında yemekhane, yatakhane, sosyal tesisler, tuvalet ve duş yapıları, revir vb. ihtiyaçlarının karşılanması için tercih edilmektedir.
Bunun yanı sıra üretiminin fabrika ortamında gerçekleştirildiği konteynerler doğal afetler sonrasında acil yaşam üniteleri olarak kullanılmaktadır. Bu amaçla firmamız AR-GE ve ÜR-GE ekibinin çalışmaları sonrasında katlanır konteyner ve iç içe geçebilen konteyner ürünleri ile en hızlı şekilde yaşam ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.
Konteyner ürünlerin bir diğer kullanım alanı ise konteyner ev çözümleridir. Genellikle nihai tüketicinin tercih ettiği bu yapılar çoğunlukla mevsimsel, imar izni olmayan arazilerde ve kısa süreli ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmaktadır.
Yukarıdaki başlıca kullanım alanlarının yanı sıra birleşimli konteyner sistemleri ile eğitim, sağlık, askeri ve kamp yapılarında da konteynerler kullanılmaktadır.

Lifecase Ürün Katoloğu

Lifecase Ürün Kataloğu
Konteyner farklı kullanım alanlarında; hızlı üretim, nakliye kolaylığı, üstün izolasyon değerleri ile birlikte montaj kolaylığı sağlayan yapılardır. İnşaat sektöründe ihtiyaç duyulan tüm mobilizasyon hizmetlerini karşılayan konteyner sistemleri kaliteli yaşam alanları sunmaktadır. Yatakhane, yemekhane, sosyal tesisler, ofisler, wc ve duş yapıları, acil yerleşim çözümlerinin yanında konteyner evler ile de konut ihtiyaçlarına çözüm bulmaktadır.

1989 yılından beri hazır yapı sektörüne getirdiği yenilikler ve teknolojiler ile her zaman öncü olan firmamız, maksimum mobilizasyon, estetiklik ve fonksiyonellik amaçları ile konteyner üretimini gerçekleştirmektedir. Entegre tesisleri ile de üretim güvencesi sağlamaktadır. Konteyner üretim kapasitesi 6.750 adet/ay olan Prefabrik Yapı A.Ş. üretim güvencesi ile fark yaratmaktadır.

Konteyner Üretimi

10.000 kişinin yaşayacağı toplamda 2.000 konteyneri 2 ay içerisinde üreten, nakliyesini gerçekleştiren ve kurulumunu yapan Prefabrik Yapı, acil yerleşim yapıları ihtiyaçlarına tecrübesiyle hızlı çözümler sunuyor.

Kaynaksız yapı teknolojisi ve cıvata somun bağlantıları ile üretilen konteynerler, kullanılacağı yerin coğrafi özellikleri ve kullanım amacına göre, tek katlı, iki katlı ve üç katlı olarak üretilebilmektedir. Ürünlerin gerekli olan yüzey kaplamalarında müşterilerin seçimi doğrultusunda boyalı galvaniz sac veya üstün özellikleri ile fark yaratan HekimBoard markalı A-1 sınıfı yanmaz fibercement levhalar kullanılmaktadır.

Kullanım amacı, kullanım yeri ve kullanım şekillerine göre konteynerler, Hekim Panel sistem olarak; monoblok, demonte ve birleşimli olarak üretilmektedirler. Elektrik ve sıhhi tesisatlar tercihe göre sıva altı veya sıva üstü olarak projelendirilmektedir. Standart düz çatı uygulamaları dışında, ilave çatı gerektiren durumlarda eğimli çatı çözümleri de kullanılmaktadır.

Standart konteyner ürünleri 3,00×7,00 m ve 2,40×6,00 m olarak iki farklı boyutta üretilmektedir. Kamp ve şantiye yapılarındaki birden fazlı katlı yapılar standart konteynerlerin birleştirilmesi ile konumlandırılabilmektedir. Bunun yanında müşterilerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda gerekli statik hesaplamalar da yapılarak, uygunluğuna göre özel ebatlı konteyner üretimi de gerçekleştirilebilmektedir.


monoblok-konteyner

Monoblok Panel Sistem
Kullanılacak konteyner çeşitlerinin tüm üretiminin fabrika ortamında tamamlanmasıyla sevke hazır hali getirilen üretim sistemidir. Tüm yapı elemanlarının montajı fabrika ortamında tamamlanır ve bu şekilde yükleme ve sevk işlemleri gerçekleştirilir.

demontable-konteyner

Demontable Panel Sistem
Bu üretim sisteminde konteyneri oluşturan tavan – zemin şaseleri ve duvarları oluşturan elamanların montajı yapılmadan, önüretimi fabrika ortamında yapılır. Özel paketleme sistemi ile taşımaya hazır hale getirilerek kullanılacağı bölgeye sevk edilir.

birlesimli-konteyner

Birleşimli Panel Sistem
İki ya da çok daha fazla sayıda konteynerlerin birbirlerine monte edilerek, çok katlı mekanların oluşturulmasında kullanılan üretim sistemidir. Ön üretimleri fabrikada yapılır ve kurulum yapılacak konumda birleştirme işlemleri gerçekleştirilir.

Neden Konteyner ?

Neden Konteyner
Yapı ve inşaat sektörünün simgelerinden birisi olan konteynerler sağladığı bir çok avantaj ile en çok tercih edilen hazır yapılar olarak tercih edilmektedir. Konteyner çeşitlerinin tercih edilme hususunda öne çıkan özellikler şu şekilde sıralanabilmektedir.

 • Üretimi hızlıdır.
 • Düşük maliyetlidir.
 • Farklı iklim koşullarında dayanıklılık göstermektedir.
 • Kaynaksız birleşimi ile daha diğer çeşitlere göre mukavemeti yüksektir.
 • Deprem gibi doğal afetlere karşı dayanıklıdır.
 • Fibercement levhalar ile yanmaz, sudan etkilenmez.
 • Yüksek kalitededir.
 • Sevkiyatı kolaydır.
 • Bir çok kez kullanılmaktadır.
 • Yükleme ve montaj kolaylığı sağlamaktadır.

Konteyner Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gereken Koşullar

Konteyner Kurulumu
 • Konteynerin yerleştirileceği zeminin tesviyesinin düzgün yapılmış olduğundan emin olunmalıdır. Aksi halde kapı ve pencere doğramalarının çalışmasında problem yaşanabilmektedir. Konumlandırıldığı yüzeyde ana şasenin tam desteklendiğinden emin olunmalıdır.
 • Konteyner üst köşelerindeki 2×2 cm’lik mapalara bağlanarak vinç ile kaldırılıp indirilmelidir.
 • Halatlar şekildeki gibi çapraz bağlanmalıdır.
 • Halat boyları eşit ve yatayla yaptığı açı 20° (%36 eğim)’den az olmamalıdır.
 • Kanca geniş yüzeyden takılmalı ve ağır tarafa doğru kaydırılarak terazide olması sağlandıktan sonra kaldırılmalıdır.
 • Ürünün ömrünü uzatmak amacı ile düzgün terazideki bir yüzeye (beton vb.) veya max. 2,5m. aralıklı kısa kenar ölçüsünde takozlar üzerinde yerleştirilmelidir.
 • Kapının rahat açılıp kapanması ve kilitlenmesi kontrol edilmelidir.
code