Prefabrik yapılarda; başta modern ve mimari bir görünüm ile birlikte ısı ve ses izolasyonu için kullanılan ideal ürünlerden biri olan fibercement levhalar, HekimBoard kalitesiyle yapınıza ulaşıyor. Tüm dünyada gerek iç gerekse dış cephe kaplamalarında kullanılan fibercement levhalar, organik veya inorganik elyaf liflerin bağlayıcı eleman olarak çimento yardımıyla birleştirilmesiyle üretiliyor. Hafif olmaları sayesinde prefabrik yapılarda kolaylıkla kullanılan levhalar, ısıya ve neme dayanıklı yapıları ile her türlü iklim koşuluna uyum sağlıyor.

Fibercement Levhalar Her Yerde

Yeni nesil kaplama teknolojileriyle üretilen fibercement levhalar iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılabiliyor. İç mekânlarda sandviç panel olarak ara bölme duvar elemanı, yükseltilmiş döşeme zeminlerde alt eleman veya kat silmesi olarak da tercih ediliyor. Ayrıca ıslak hacimler için duvar elemanı ve seramik altı malzeme üretiminde fibercement farklı malzemelerle birleştiriliyor. Binalarda, tavan kaplamalarında ve çatı kaplama alt döşemelerinde de fibercement levha uygun izolasyonu sağlamada başarılı sonuçlar veriyor.

Dış cephe uygulamalarında ise saçak alnı ve saçak altı uygulamalarda başarılı sonuçlar ortaya koyan fibercement levhalar, beton kalıp malzemesi olarak da kullanılıyor. Dış cephede kapı ve pencere kenarlarında söve olarak kullanımına oldukça sık rastlanan fibercement, cephe süslemelerinde dekoratif malzeme olarak da yoğun ilgi görüyor. Fibercement levha ürünleri çok katlı yapıların yanı sıra prefabrik havuzlar, reklam panoları ve vitrin dekorları gibi dış mekân temelli yapı malzemelerinin üretiminde de sıkça faydalanılan malzeme türlerinden biri.

Geniş Ürün Yelpazesi

Standart fibercement levhalar, 1250 mm standart ene sahip 2500-3000 mm arasında değişen uzunluk ölçülerinde kesilen parçalar şeklinde üretiliyor. Kullanım alanına ve yapının ihtiyaçlarına göre bu uzunluk değişkenlik göstermekle birlikte standart ölçülerdeki ürünler sıkça tercih ediliyor. Fibercement düz levhalar A1 yanmazlık sınıfına uygun üretildikleri için ısıya oldukça dayanıklı. Standart ölçülerdeki bu ürünler, 6 mm’den 20 mm’ye kadar farklı kalınlıklarda üretiliyor. Düz levhalar; ahşap desenli, doğal ve dekoratif taş desenli, fugalı ve yeni nesil fugalı fibercement levha olmak üzere dört farklı seçeneğe sahip.

HekimBoard markalı otoklavlanmış sedir ağacı görünümü ile doğal lifli çimento bazlı malzemeden üretilen ahşap desenli fibercement levhalar hem şık bir görünüm sunuyor hem de ahşabın çürüme ve haşerat üremesi gibi sorunlarını ortadan kaldırıyor. Doğal taş desenden dekoratif taş desene, şaşırtmalı tuğladan örme, blok ve karışık taş desene kadar pek çok farklı modelde zarif ve dayanıklı fibercement ürünler geniş bir ürün yelpazesi oluşturuyor.

Fugalı levha ürünler, standart fugalı levhalara ek olarak üretilen değişik kesimler ve standart ölçülere alternatif kalıplardaki yeni nesil fugalı levhalar ile her ihtiyacı karşılayabilecek çeşitlilikte. Düz levhaların aksine 405 mm’den başlayan daha geniş ene sahip fibercement fugalı levhalar kategorisinde düz fugalı, ahşap desenli ve taş desenli fugalı fibercement levha çeşitleri dikkat çekiyor.

Estetik ve Güvenlik Bir Arada

Hekim Holding çatısı altındaki HekimBoard markası fibercement levha ürünlerinde dayanıklılık, kalite, uzun ömürlülük ve zariflik ilkelerini öne çıkarıyor. Kalite güvence sistemlerine uygun üretilen prefabrik yapı malzemeleri çevreye duyarlılığı ön planda tutuyor. Çevre dostu fibercement levha malzemeleri, insan sağlığına zararlı veya çevreye atık bırakan hiçbir inorganik unsuru barındırmıyor.

Aşırı soğuk ve aşırı sıcak iklim koşullarına uyum gösterebilen fibercement levhalar, A1 sınıfı yanmazlık testlerinden başarıyla geçiyor. Su emme oranı betonarme yapılara göre daha düşük olan levhalar, uzama ve kısalma katsayıları çok az olduğundan, ekleme yerlerinde herhangi bir soruna neden olmadan prefabrik yapının dayanıklılığını artırıyor. Su bazlı akrilik boya ile boyanabiliyor oluşu da fibercement levhanın uzun yıllar sorunsuz biçimde kullanımına yardımcı oluyor. Kokusuz oluşu, hayvansal ve kimyasal atıktan etkilenmemesi, kolayca taşınabilir ve uygun ekipmanlarla kolaylıkla monte edilebilir yapısı da fibercement levha ürünlerinin diğer üstün özellikleri olarak öne çıkıyor.