Bu web sitesi birden fazla dil seçeneği içermektedir. Kullanmak istediğiniz dili aşağıdan seçebilirsiniz.

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Sürdürülebilir Yapılar

Yeryüzü, bize atalarımızdan miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık.

Kızıldereli Atasözü

Bizim İçin Sürdürülebilirlik Bir Bütündür

Önceki kuşaklardan nasıl bir dünya devraldık? Gelecek kuşaklara nasıl bir dünya bırakacağız? Kalkınırken doğaya yüklenmek yerine doğa dostu ürünleri kullanarak daha iyi bir dünyaya sahip olabiliriz.

Bizim için Sürdürülebilirlik bir bütündür: Ürün AR&GE aşaması (yapım sistemi seçimi-malzeme seçimi..vb), tedarikçi seçimi ve yönetimi, müşteri ile diyalog ve müşteriye sunduğumuz ürünler, doğaya katkı , yaşanabilir bir çevre, ….. bu bütünün vazgeçilmez parçalarıdır. Bireysel çabalar birleşir; büyük sonuçlar doğurur. Bilinçli politikalar izlenerek kalkınmak, konforlu yaşamak ve gelecek nesillerden ödünç aldığımız mirası korumak mümkündür.

Biz Prefabrik Yapı A.Ş. olarak bu bilinçle hareket ediyoruz ve hareket etmeye devam edeceğiz..

Çalışmalarımızdaki kilometre taşlarından bazıları:

Fibercement üretiminde kullanılan selülozun %25’lik bölümü geri dönüşümlü kağıtlardan elde ediliyor. Ormanların yok olmaması ve aynı zamanda A1 sınıfı yanmazlık özelliğine sahip olduğu için Fibercement Teknolojisine geçiş. (Fibercement çimentolu doğal levhadır. Muhteviyatında ağaç yongası veya ahşap yoktur.)

2004

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için; Ar & Ge çalışmalarımız sonucunda Sera gazı emisyonu ‘’0’’ olan ve ‘’0 karbon konteyneri’’ olarak ta anılan EKOLOJIK konteyner (Mars) üretimini gerçekleştirilmiştir. A sınıfı değer aralığı : 0 – 39 dur. Mars Konteynerinin EP,EP değeri ‘’19,37’’ dir.

2010

Kaynak yapılırken çıkan gazları azaltmak / tamamen ortadan kaldırmak için kaynaksız yapı teknolojine geçiş.

2006

Ekolojik 4-8 katlı hafif çelik yapılar kısa bir süre sonra bütün dünyanın hizmetine sunuldu.

2014
code