Bu web sitesi birden fazla dil seçeneği içermektedir. Kullanmak istediğiniz dili aşağıdan seçebilirsiniz.

Teknolojilerimiz

Teknolojilerimiz

Teknoloji Noktası

Prefabrik Yapı A.Ş. kurulduğu günden bu güne, Türkiye ve dünyada sektörünün öncüsü olarak, üretim süreçlerinin tamamında kullandığı teknolojiler ile fark yaratarak, ürünlerine katma değer sağlamaktadır.
Hafif çelik yapıların üretiminde, dünyanın en teknolojik makinelerinden biri olarak kabul görmüş özel tasarımlı StructureROBOT makine hattı ile Kaynaksız Yapı Teknolojisi kullanılır. Çelik karkasların tüm yüzeyleri, dünya standartlarında, tamamen doğal malzemelerden üretilen çevre dostu, A-1 sınıfı yanmaz, her türlü iklim şartlarına dayanıklı ve üstün özelliklere sahip Turksiding ve Hekimboard markalı Fibercement Teknolojisi ile üretilen levhalar ile kaplanır. Üretimleri entegre tesislerimizde gerçekleştirilen Hekimpor Teknolojisi ile çatı, cephe kaplama detayları gerçekleştirilmektedir. Hafif çelik yapılara ait projelendirme süreçlerimizin tamamı sahip olduğumuz son versiyon Yazılım Teknolojileri ile hayata geçirilmektedir.
Teknolojilerimiz | Prefabrik Yapı A.Ş.
Özel tasarımlı kaynaksız yapı teknolojisi ile yapı elemanlarının tamamı galvanize çeliğin soğuk şekillendirilmesiile üretilir. Projelendirme sürecinde tasarımı yapılan yapıya ait duvar, şase, çatı, makas ve diğer yapı bileşenleri,HekimStructureRobot hatlarında imal edilen profillerin cıvata ve somunlar ile birleştirilmesi sonucu oluşturulmaktadır.
Teknolojilerimiz | Prefabrik Yapı A.Ş.
Fibercement teknolojisi ile HekimBoard Doğal Çimento Levha; selüloz elyafı ile takviye edilmiş çimentolulevhadır. Doğal çimento levhalar özellikle iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmak üzere düz veyadesenli levha formunda, A1 sınıfı yanmaz özelliktedir.
Teknolojilerimiz | Prefabrik Yapı A.Ş.
HekimPanel markalı sandviç panellerimiz taş yünü ve EPS izolasyonlu olmak üzere 2 ana gruptatoplanmaktadır. Panel hattımızda 600 mm’den 1.250 mm’ye kadar ende ve 16.000 mm’ye kadar boyda sandviçpanel üretimi yapılabilmektedir. Aynı hatta izolasyonsuz 3 veya 5 hadveli trapez paneller de üretilmektedir.
Teknolojilerimiz | Prefabrik Yapı A.Ş.
ExpandedPolistiren (EPS – Genleştirilmiş Polistiren), petrolden elde edilen, köpük halindeki, termoplastik, kapalıgözenekli, tipik olarak beyaz renkli bir ısı yalıtım malzemesidir. Diğer malzemelerle aynı ısı performansını enekonomik şekilde sunar, zaman içinde deforme olmaz, tüketici ve çevre dostu özelliklere sahip bir ısı yalıtım malzemesidir.
Teknolojilerimiz | Prefabrik Yapı A.Ş.
Hekim Boya öncelikli grup şirketlerinin boya ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kurulmuş, alanında geliştirdiği önemli yatırımlar, ar-ge ve üstün kapasite artırımı ile günümüzün ve sektörün ihtiyaç duyduğu kaliteli boya tedariğini sağlamıştır.
Kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı yapısında İnşaat Boyaları ve Astarları, Solvent Bazlı Boyalar ve Astarları, Sanayi Boyaları ve Mobilya Grubu Ürünler olarak dört ana grupta hizmet ve faaliyetlerini sürdürmektedir.
Teknolojilerimiz | Prefabrik Yapı A.Ş.
Literatürde polyethyleneterephthalate (PET) olarak adlandırılan malzemenin PET rulo hattında üretilmesiteknolojisidir. Kırılmış PET parçacıkları veya PET granüllerinden oluşan hammadde kullanımı ile gerçekleştirilenPET malzemesi endüstrinin çok farklı alanlarında kullanılmaktadır.
Teknolojilerimiz | Prefabrik Yapı A.Ş.
Can güvenliği, yüzyıllardır her sektör için sürekli Ar-Ge & Ür-Ge çalışmaları yapılarak, yeni ürünlerin piyasayasunulduğu yaşamsal bir konu olarak görülmektedir. Prefabrik Yapı A.Ş.’ de bu konudaki duyarlılığı ile geliştirdiğiyeni ürünü B7 Zırhlı Güvenlik Kabini kullanıcılarına farklı avantajlar sunmaktadır.Savunma, taarruz, keşif ve gözlem amacıyla üretilen B7 zırhlı güvenlik kabini, alternatif ihtiyaçlarınkarşılanmasında sunduğu çözümler ve farklı tasarımı ile sektöründe ses getiren bir üründür.
Teknolojilerimiz | Prefabrik Yapı A.Ş.
Yüksek standartlı, teknolojik, uzun ömürlü ve estetik ürünlerin, tüm mimari planlama, dizayn ve teknik resimleriile Ar-Ge & Ür-Ge, patent ve endüstriyel uygulama faaliyetleri; güncel mimari ve mühendislik programları ilealanında uzman teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.
code