Prefabrik Yapı A.Ş. müşterilerine sunduğu hizmetin, Türk standardı ve kriterlerine uygunluğuna verdiği önemi, ilk olarak 03 ARALIK 2008 tarihinde Hizmet Yeterlilik Belgesi alarak tescil etmiştir. Aldığı Hizmet Yeterlilik Belgesi ile sektöründe kendi hizmet kalitesini müşterilerine karşı garanti ve ispat etmenin yanında, ürünleri ile ilgili satış sonrası hizmetlerin de güvenle yürütüldüğünü tescilledi.
Kurulduğu günden bugüne bulunduğu çıtayı özellikle; teknoloji, AR-GE ve kalite konularında daima yükselten Prefabrik Yapı A.Ş. sayılı firmanın sahip olduğu Müşteri Memnuniyeti ve Şikayetlerinin ele alınması standardı olan ISO 10002 Belgesi’ni Aralık 2012’de almaya hak kazandı.
Prefabrik Yapı Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa TOLUNAY yeni belge ile için “Ürünlerimizde kullandığımız fibercement cephe kaplama levhalarımızın Yangın Dayanım Belgesi’ne ve üretmiş olduğumuz modüler metal kabinlerin Türk Standartları Enstitüsü kriterlerine uygunluğuna dair belgeye, Türkiye’de ilk ve tek olarak biz sahibiz. Bu belgelerle birlikte çeşitli kalite ve sistem sınıflarında toplam 14 belgemiz bulunmaktadır. Ancak ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi bizim için tüm belgelerimizden çok daha önemli. Çünkü; ürünlerimizi son teknoloji ile üretiyor ve kaliteyi her zaman en yüksek seviyede tutuyoruz. Üretici olarak önemli olan ürünümüzü kullanıcıya ulaştırdıktan sonra ürünümüzün arkasında durabiliyor muyuz! İşte bu belge ile bunu tescillemiş olduk ” sözleri ile müşteri memnuniyetine verdiği öneme değinmiş oldu.
Prefabrik Yapı’nın sağladığı kalite, hizmet, müşteri memnuniyeti ve şikayet yönetimine vermiş olduğu önem ve istikrarı da bu belge ile bir kez daha tescillenmiş oldu.