Hekim Holding şirketlerinden, hafif çelik yapı sektörünün lider firması Prefabrik Yapı A.Ş. dev hangar konstrüksiyonları ve 8 katlı hafif çelik yapılarını sektör profesyonelleri ile buluşturdu.

Kolonsuz dev hangar konstrüksiyonları sektör profesyonellerinden tam not aldı.

Prefabrik Yapı A.Ş. depo ve hangar konstrüksiyonları, statik hesaplamalar sonucunda belirlenen 1 mm. ile 4 mm. arasındaki sac kalınlığında, 10 cm. ile 40 cm. arasındaki genişlikte galvanizli çelik profillerle dizayn ediliyor. Projeye göre konstrüksiyonun, yüksekliği en fazla 10 m., açıklığı da 22 metreye kadar uygulanabiliyor. Yapıya ait tüm birleşim noktalarında bulonlu ve cıvatalı bağlantı kullanılıyor. Zemin betonuna bağlantısı ankrajlar ile yapılıyor. Duvar ve çatı kaplamasında doğal galvaniz sac levhalar kullanılıyor. Talebe göre duvarda ve çatıda, boyalı galvaniz sac levha veya sandviç sistem duvar ve çatı panelleri tercih edilebiliyor. Sistem standart olarak yalıtımsız dizayn ediliyor, istek doğrultusunda duvarlarda ve çatıda taşyünü yalıtım malzemesi uygulanabiliyor.

Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tolunay, “Prefabrik Yapı A.Ş. olarak kurulduğumuz günden beri ilklere imza atıyoruz. 2004’te Türkiye’de ilk kez yanmaz cepheye sahip fibercement doğal çimento levhayı hafif çelik yapılarda kullandık. Teknolojik gelişmeler doğrultusunda ülkemizde 8 mimari ve statik yazılımı, 6 farklı üretim teknolojisini bir arada kullanan firma olduk. Kalite süreçlerimizi takip etmek için yatırım yaptık, dünyada ana hammaddelerinin neredeyse tamamını kendi entegre tesislerinde üreten firma haline geldik. Bu yıl da öncü rolümüzü sürdürerek 8 katlı hafif çelik yapı üretimine başlıyoruz. 8 katlı prefabrik yapımızın yanı sıra, yenilikçi ve ekolojik tüm ürünlerimizin fuar ziyaretçilerinden tam puan aldığına inanıyoruz” ifadesini kullandı.

Türkiye’de bir ilk: 8 katlı hafif çelik yapı
Prefabrik Yapı A.Ş’nin hazır yapı sektöründeki yenilikleri arasında yer alan çok katlı hafif çelik yapılar fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu. 8 katlı hafif çelik yapılar, esnek tasarım kriterlerine uygunluğu ile maksimum konfor sağlıyor. Prefabrik Yapı A.Ş.’nin çok katlı hafif çelik yapıları ile depreme dayanıklı prefabrik yapılar tasarlanabiliyor. Çok katlı hafif çelik yapılar konut özelliklerinin yanı sıra, okul, yurt, askeri binalar, sağlık yapıları gibi birçok kamu binası için de ideal seçenek oluyor.