06-09 Aralık 2012 tarihleri arasında, Basra’da 3. kez düzenlenen petrol ve gaz fuarı, Prefabrik Yapı A.Ş. olarak başarıyla gerçekleştirdiğimiz fuarlar arasında yerini aldı. Türkiye’ den 19, dünyadan 259 firmanın katılımı ile gerçekleştirilen fuarda, ziyaretçi sayısında geçtiğimiz seneye oranla ciddi bir artışın olduğu yetkililer tarafından ifade edildi. Dolayısıyla çok yoğun bir ilgiyle karşılaştığımız standımızda Ürdün, Lübnan, Dubai, Mısır firmalarının yanı sıra, İngiltere, Yunanistan, Almanya vb Avrupalı firmalar ile de temasa geçildi.
Bölgede çalışmalarını devam ettiren petrol ve gaz firmalarının da yoğun ilgi gösterdiği fuarda, yetkililer ile temasa geçilerek ürünlerimiz hakkında tanıtım ve bilgilendirme yapılmıştır. Bölgede 35.000 m2 ölçeğinde tek seferde gerçekleştirdiğimiz projeler, ilgililerin özellikle dikkatini çeken projeler olmuştur.
Ürün ve proje görsellerinin, fibercement numune panosunun yer aldığı fuarda prefabrik yapılar, konteynerler başta olmak üzere büyük mobilizasyon projelerimizin yanında kalıcı olarak gerçekleştirdiğimiz sağlık ve eğitim yapıları da çok yoğun ilgi ile karşılanmıştır.