Türkiye tarihinin ulaşım alanında gerçekleştirilmiş en önemli projeleri arasında yer alan, Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları Dahil) Otoyolu Projesi’nin, Nurol-Özaltın-Makyol-Astaldi-Yüksel-Göçay Grubu (NÖMAYG) tarafından yapılması kararlaştırılmıştır.
Prefabrik Yapı A.Ş. olarak proje verdiğimiz özel önem ve gösterdiğimiz hassasiyet ile 2011 tarihinde OTOYOL YATIRIM ve İŞLETME A.Ş. ile başladığımız binalar, yine aynı çatı altında yer alan NÖMAYG’ın mobilizasyon binaları ile devam etmiştir.
Proje kapsamında Yalova Altınova Şantiyesi’ne yapılan mobilizasyon binalarımızın toplam metrajı yaklaşık 2.750 m2 olmuştur. Ofis, yemekhane, laboratuvar, kazan dairei vb farklı fonksiyonların bulunduğu prefabrik yapılarımızın, dış yüzeylerinde sac, iç yüzeklerinde ise A-1 sınıfı yanmaz fibercement malzemesi ve yaltım malzemesi olarak Hekimpor markalı strofor kullanılmıştır. İki ve tek katlı yapılardan oluşan binalarımız, Hekim Sandviç Panel detayları ile uygulanmıştır.
Kendi bünyemizde bulunan montaj ekiplerimiz ile gerçekleştirilen montaj en kısa sürede tamamlanarak binaların hizmete alınması başarıyla sağlanmıştır. Devam eden proje kapsamında yeni binaların imalat ve montaj çalışmaları da sürmektedir.