Prefabrik Yapı A.Ş. dev hangar konstrüksiyonları ve 8 katlı hafif çelik yapıları ile 37. Yapı Fuarı’nda

Hafif çelik yapı sektörünün lider firması Prefabrik Yapı A.Ş., 6-10 Mayıs 2014 tarihlerinde TÜYAP Fuar Merkezi’nde yapılacak 37.Yapı Fuarı’na katılacak. İlkleriyle sektöre yön veren Prefabrik Yapı A.Ş., dev hangar konstrüksiyonları ve 8 katlı hafif çelik yapıları ile geniş ürün yelpazesini sektör profesyonelleri ile buluşturacak.
Hekim Holding şirketlerinden, sektörünün teknolojik öncülüğünü üstlenen Prefabrik Yapı A.Ş., 37. Yapı Fuarı’nda ulusal ve uluslararası sektör profesyonelleri ile bir araya gelecek. 6-10 Mayıs tarihlerinde TÜYAP Fuar Merkezi’nde yapılacak fuarda Prefabrik Yapı A.Ş., sektöre yön veren yeni ürünlerini sergileyecek. Prefabrik Yapı A.Ş., Yapı Fuarı’nda 11A Salonu’nda, 551-561 standında depo ve hangar yapılarının konstrüksiyonları ve 8 katlı hafif çelik yapıları fuar ziyaretçileri ile buluşturacak.
Türkiye’de bir ilk: 8 katlı hafif çelik yapı
Hazır yapı sektörünün yükselen trendlerinden çok katlı yapılar, fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı olacak. Prefabrik Yapı A.Ş., fuarda Türkiye’de bir ilk olan 8 katlı yapılar hakkında sektör profesyonellerini bilgilendirecek.
8 katlı hafif çelik yapılar, esnek tasarım kriterlerine imkan vermesi sayesinde maksimum konfor koşulları sunuyor. Prefabrik Yapı A.Ş.’nin çok katlı hafif çelik yapıları ile depreme en dayanıklı sistemde yüksek katlı prefabrik yapılar tasarlanabiliyor. Bu teknoloji sadece konut değil, okul, yurt, askeri binalar, sağlık yapıları gibi birçok kamu binası için de ideal seçenek oluyor.
Kolonsuz 22 m.’lik hangar konstrüksiyonları
Prefabrik Yapı A.Ş., depo ve hangar yapılarının konstrüksiyonlarını da fuar ziyaretçilerine tanıtacak. Depo ve hangarların konstrüksiyonları, statik hesaplamalar sonucunda belirlenen 1 mm. ile 4 mm. arasındaki sac kalınlığında, 10 cm. ile 40 cm. arasındaki genişlikte galvanizli çelik profillerle dizayn ediliyor. Projeye göre konstrüksiyonun, yüksekliği en fazla 10 m., açıklığı da maksimum 22 m. olabiliyor. Yapıya ait tüm birleşim noktalarında bulonlu ve cıvatalı bağlantı kullanılıyor. Zemin betonuna bağlantısı ankrajlarla yapılıyor. Duvar ve çatı kaplamasında doğal galvaniz sac levhalar kullanılıyor. Talebe göre duvarda ve çatıda, boyalı galvaniz sac levha veya sandviç sistem duvar ve çatı panelleri tercih edilebiliyor. Sistem standart olarak yalıtımsız dizayn ediliyor, istek doğrultusunda duvarlarda ve çatıda taşyünü yalıtım malzemesi uygulanabiliyor.

Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tolunay, “Prefabrik Yapı A.Ş. olarak kurulduğumuz günden beri ilklere imza atıyoruz. 2004’te Türkiye’de ilk kez yanmaz cepheye sahip fibercement doğal çimento levhayı hafif çelik yapılarda kullandık. Teknolojik gelişmeler doğrultusunda ülkemizde 8 mimari ve statik yazılımı, 6 farklı üretim teknolojisini bir arada kullanan firma olduk. Kalite süreçlerimizi takip etmek için yatırım yaptık, dünyada ana hammaddelerinin neredeyse tamamını kendi entegre tesislerinde üreten firma haline geldik. Bu yıl da öncü rolümüzü sürdürerek 8 katlı hafif çelik yapı üretimine başlıyoruz. 8 katlı prefabrik yapımızın yanı sıra, yenilikçi ve ekolojik tüm ürünlerimizin fuar ziyaretçilerinden tam puan alacağına inanıyoruz” dedi.