Bu web sitesi birden fazla dil seçeneği içermektedir. Kullanmak istediğiniz dili aşağıdan seçebilirsiniz.

Yapı Endüstri Merkezi Röportajı

Basın Videoları
Video Detayları
Video Bilgileri

Kentsel Dönüşümde Hafif Çelik Yapılar Tercih Edilecek

Hekim Holding Grup şirketlerinden Prefabrik Yapı’nın Satış Müdür Yardımcısı N. Demet Kılıç 36.Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da yapi.com.tr’nin sorularını yanıtladı. Türkiye’de ilk kez üretilecek 8 katlı hafif çelik bina hakkında bilgi veren Kılıç, hafif çelik yapıların kentsel dönüşüm projelerindeki rolünü anlattı.

Hekim Holding bünyesinde faaliyet gösteren Prefabrik Yapı 2013 yılı yatırım programına aldığı ve halen inşaatı devam eden tesisleriyle Türkiye’de ilk kez hafif çelik teknolojisini kullanarak sekiz katlı binalar yapacak.

Prefabrik Yapı Satış Müdür Yardımcısı N. Demet Kılıç, hafif çelik yapıların betonarme yapılara göre sağlamlık, üretim hızı ve çevre duyarlılığı konularında avantajlı olduğunu söyledi. Kılıç, üretim hızı ve kullanım kolaylığıyla kentsel dönüşümde hafif çelik yapıların tercih edileceğini dile getirdi.

Bugüne kadar 3 katlı olarak üretilen hafif çelik yapıların bundan sonra çok katlı da üretileceğine dikkat çeken Kılıç, “ Hafif çelik denilince sadece konut akla gelmemeli. Okul, hastane, kamu binası, yurt gibi tüm yapılar hafif çelik ile hayata geçebilir” dedi. Hafif çelik yapıların çevre dostu olmasıyla bir adım öne çıktığını belirten Kılıç, bu yapıların yüzde 90 geri dönüşümü mümkün elemanlarla tasarlandığına dikkat çekti.

(24 – 28 Nisan 2013)

İstatistikler
2938
İzlenme
code