Prefabrik Yapı A.Ş. Sustainable Brands 2018 İstanbul Konferansında 5. Kez Yerini Aldı

Tüketici Refahı İçin 360 Derece Süreç Yönetimi

Markalar, iş dünyasını ve toplumu gelişen bir geleceğe yönlendirmek için benzersiz bir konuma sahiptir. Bu doğrultuda Sürdürülebilir Markalar Konferansı, katılımcılarına ekonomik başarıya ulaşmada izlenen iş modellerinin yeni düşünce yapısı ile nasıl şekillendiğini ve değiştiğini gözlemleme ve deneyimleme imkânı vermektedir. Yurt içi ve yurt dışından tanınmış markaların konuşmacıları bu konferansta geleceğe dair birçok konuyu tartışmaktadır.

Dünyanın en önemli konferansları arasında gösterilen Sustainable Brands buluşmalarının İstanbul ayağı, ”REDEFINING THE GOOD LIFE“ temasıyla 18-19 Nisan tarihleri arasında Fairmot Quasar İstanbul’da gerçekleşti. Hekim Holding şirketlerinden Prefabrik Yapı A.Ş., beşinci kez katıldığı SUSTAINABLE BRANDS 2018 İSTANBUL konferansında bu yıl Supporting Sponsor olarak ve özel tasarım standı ile yerini aldı.

Konferansın ikinci günü saat 09:40 – 09:55 arası gazeteci / yazar Demet Cengiz moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda, Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Tolunay; sanayide 4.0’a geçilmeye çalışılan bu günlerde, 360 derece pazarlama içine sıkışan firmaların sadece pazarlama iletişimi ile belli noktaya kadar geldiğini ve belirli bir yerde tıkanma yaşadığını belirtti. Tüketicinin anladığı ve beklediği ise aslında 360 derece bakış açısı olduğuna vurgu yaptı.

Mustafa Tolunay; tüketici davranışlarının da her geçen gün değiştiğini göz ardı etmeyen ve sürekli tüketicilerin uzun vadeli refahları için çalışan firmaların gerçekten sürdürülebilir marka olarak yollarına devam edeceğini, sabırlı olup doğru adımları izleyen markaların orta ölçek tuzaklarına düşmeyeceklerini belirten sadece firmaların değil, toplumsal katılımın da 360 derece olması gerektiğini belirtti.

Tolunay ayrıca; “ürün kalitesinin yanında; tüm süreçlerin kalitesi sürdürülebilirliği belirler. Bu da mutlu insanlar ile başarılabilir. İç ve dış müşteri memnuniyetini aynı paydada ele alan markalar daha başarılı olur. Refah ve güven içinde geleceğe bakan ve sürdürülebilir bir şirket istiyorsak; işe ilk önce personelimizden başlamalıyız. Mutlu huzurlu çalışanlar mutlu müşteriyi getirir, mutlu müşteri de size kazanç olarak dönecektir. Her aşamasında şeffaf ve dürüst yaklaşımla taraflardan birinin haklılığından ziyade; ortak paydada aynı anda hem tüketici hem de firma çözüm ortağı olarak kazanır. Ürünü ister bayi kanalıyla isterseniz bireysel tüketiciye doğrudan sunun; değişmeyen gerçek o ürünün sizin ürününüz olduğudur.” açıklamalarında bulundu. Prefabrik Yapı A.Ş. olarak ülke ekonomisine kazandırdıkları teknolojilerden olan Mars Konteyner, Steelin ve çok katlı hafif çelik bina teknolojisi konularına ve tüketici konforu için çok önemli olan HekimBoard (A1 sınıfı yanmaz cephe kaplama malzemesi) kullanmanın da önemine değindi.

İletişim imkânlarının artmasının da tüketicinin menfaatine olduğunu belirten Tolunay, sürekli kendini yenileyen yapısı ile her zaman ve her aşamada Ar-Ge / Ür-Ge / İnovasyon yaklaşım ve çalışmalarına hız verdiklerini, başarılarındaki temel sırrın ise ilk işe başlarken ki heyecanlarını korumadan geçtiğinin altını çizdi.

Prefabrik Yapı A.Ş. ön üretimli prefabrike yapı üretiminde, geliştirdiği teknoloji, kapasite, makine ekipmanları, profesyonel kadrosu, 25.000 m² alanda kurulmuş olan üretim tesisleri ve 6.000 m² alanda kurulu bulunan hazır yapı tanıtım alanı ile 6 kıtada 110’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. 29 yıldır süre gelen başarı grafiğinde ilkelerinden vazgeçmeyen, kalite ve sürdürülebilir iş modeli hedefleri ile yüksek kalite standartlarında prefabrike yapılar, konteynerler ve çelik konstrüksiyon yapılar üretmektedir.
Prefabrik Yapı A.Ş.; sektörde öncü olmanın vermiş olduğu sorumluluk ve bilinç ile her zaman daha iyiyi hedeflemekte, bu yaklaşım ve anlayış doğrultusunda hareket etmektedir. Merkezinde insan odaklı yaklaşımı, satış, pazarlama, üretim, Ar-Ge ve Ür-Ge yatırımları ile alanında üstün faaliyetler göstermektedir. Müşterilerin ve iş ortaklarının beklentilerinin ötesinde ürün ve hizmet sunarak sürdürülebilir bir şekilde ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecektir.