Bu web sitesi birden fazla dil seçeneği içermektedir. Kullanmak istediğiniz dili aşağıdan seçebilirsiniz.

Kahramanmaraş Depremleri Nedeni ile Yapılan Acil Yaşam Konteynerleri

Kahramanmaraş Depremleri Nedeni ile Yapılan Acil Yaşam Konteynerleri - Konteyner - Türkiye
iso-deprem-bolgesi-konteynerleri

Proje Detayları

  • Ülke:
  • Proje Türü: Konteyner
  • Proje Tarihi: Şubat 2023
  • Proje Yeri: Deprem Bölgesi - 11 İli Kapsayan Alan

Proje Bilgisi

Dünya genelinde, konusunda uzman bilim adamlarının tek bir ifade ile 100 yılın en büyük felaketi olarak adlandırdığı Kahramanmaraş merkezli şiddetli depremlerin sonucunda tüm ülke olarak hem binlerce vatandaşımızı kaybetmenin hem de binlerce vatandaşımızın evsiz kalmasının büyük acısını hissettik.

Prefabrik Yapı A.Ş. olarak vatandaşlarımızın acil barınma ihtiyacını en hızlı, en güvenilir ve en sağlıklı şekilde karşılamak amacı ile hızlı bir planlama yaparak yola koyulduk. Depremin meydana geldiği ilk günden itibaren var gücümüzü ortaya koyarak uyguladığımız üretim çalışmalarımızla vatandaşlarımızın acil barınma ihtiyacına katkı sağladık.

Konteyner üretim tesislerimizde var gücümüzle 7/24 gece gündüz yaptığımız yoğun işgücü performansımız ile sayısı yaklaşık 6000 adede ulaşan monoblok konteynerlerimizin üretimini 2 ay gibi kısa bir zaman aralığında tamamlayarak başarılı bir şekilde ürünlerimizi sahiplerine teslim ettik. Halen ihtiyaca bağlı olarak bu konudaki üretim hizmetlerimiz devam etmektedir.

Deprem Bölgesinin farklı noktalarında binlerce konteynerlerimizle Konteyner Kentler oluşturuldu. 3.00 m * 7.00 m ölçülerinde fabrikada montajı tamamlanmış hemen kullanıma hazır her bir konteyner kendi içinde 1 adet ebeveyn yatak odası, aynı zamanda yatak olarak kullanılmak üzere içine açılabilir kanepeler yerleştirilebilen 1 adet salon, paslanmaz mutfak evyesi, kapaklı dolabı , buzdolabı ve set üstü ocak alanına sahip olan bir mutfak alanı, duş teknesi, klozet , lavabo alanına sahip olan 1 adet de banyoya sahiptir. Konteynerlerimizin üretiminde kaynaksız yapım teknolojisi uygulandı. Taşıyıcı sistem galvaniz sac profil ve profillerin birleşimleri cıvata ve somun bağlantılıdır. Duvar ve tavanlar, Hekim Sandviç Paneller kullanılarak oluşturuldu. Konteynerlerin taban şasesi üzerinde A1 sınıfı yanmaz HekimBoard Marka fibercement levha kullanıldı. Aynı zamanda konteynerlerimizin iç tasarımında; soğuk kış günlerinde ısıtma, sıcak yaz günlerinde de soğutma amaçlı cihazların monte edilebilmesine olanak sağlayan bir tesisat altyapısı da düşünülüp uygulanmıştır. Kısacası deprem konteynerlerimiz; 1 Ailenin uzun yıllar boyunca huzur içinde yaşayabileceği ev ortamı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

code