Bu web sitesi birden fazla dil seçeneği içermektedir. Kullanmak istediğiniz dili aşağıdan seçebilirsiniz.

Atatürk Kitaplığı

Atatürk Kitaplığı - Hafif Çelik Yapı - Türkiye
ataturk-kitapligi-arka
ataturk-kitapligi-on
ataturk-kitapligi-sol

Proje Detayları

  • Ülke:
  • Proje Türü: Hafif Çelik Yapı
  • Proje Yeri: İstanbul, Türkiye

Proje Bilgisi

Taksim’de yer alan Atatürk Kitaplığı’nın yenilenmesinde, imalatı ve montajı Prefabrik Yapı A.Ş. tarafından gerçekleştirilen hafif çelik prestij binası tercih edildi.
Atatürk Kitaplığı Taksim/İSTANBUL
İstanbul’un kültür ve sanat merkezi Taksim’de yer alan Atatürk Kitaplığı’nın, yenilenen ana binası yanında , ofis amaçlı kullanılacak mekanları için, imalatı ve montajı Prefabrik Yapı A.Ş. tarafından gerçekleştirilen hafif çelik prestij binası tercih edildi.
Sağlam, hızlı ,estetik, doğa dostu ve ekonomik olma kriterlerinin göz önünde bulundurulduğu binanın dış cephesi, tamamiyle doğa dostu, nemden ve sudan etkilenmeyen , A1 sınıfı yanmaz bir malzeme olan fibercement levhalar ile kaplandı. Malzemenin yapısında yer alan çimento sebebiyle,haşerelerin yuva yapmasına imkan vermez ve hiçbir şekilde etkilenmez.
Ağaçlık bir alan içerisinde olan bina dış cephesinde, doğal ahşap görünümünü yakalamak için, kahverengi ye boyanmış, ahşap dokulu 200x2500x8 mm ebatlarındaki Turksiding levhalar kullanıldı. Malzemenin kolay işlenebilir özelliği sayesinde, bina köşeleri, doğrama kenarlarında , farklı renklere özel söve uygulamaları gerçekleştirilerek bina daha estetik hale getirildi.
Atatürk Kitaplığı hizmet saateleri:
Hafta içi: 09:00-19:00
Hafta sonu: 09:00-17:00

code