Bir Hekim Holding kuruluşu olan Prefabrik Yapı A.Ş. kurulduğu yıldan beri; ön üretimli hazır yapı üretiminde, geliştirdiği teknoloji, kapasite, makine ekipmanları, profesyonel kadrosuyla 6 kıtada 115’ten fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. 29 yıldır süre gelen istikrarlı başarı grafiği sayesinde 2017 yılı Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında 352. sırada yerini almıştır.

İlkelerinden vazgeçmeyen, kalite ve sürdürülebilir iş modeli hedefleri ile yüksek kalite standartlarında prefabrike yapı, konteyner ve çelik konstrüksiyon yapılar üretmektedir. Merkezinde insan odaklı yaklaşımı, satış, pazarlama, üretim, Ar-Ge ve Ür-Ge yatırımları ile alanında üstün faaliyetler göstermektedir. Prefabrik Yapı A.Ş. yüksek teknolojili üretimin yanı sıra; planlama, tasarım, yükleme, lojistik, montaj, demontaj, bina içi tesisat, boya ve satış sonrası hizmetleri ve müşteri odaklı yaklaşımıyla ülkemizde ve uluslararası platformlarda hizmet sunmaktadır.

Prefabrik Yapı A.Ş. yapmış olduğu hizmetler, katkılar ve artış gösteren başarı grafiği sayesinde; 21 Aralık 2018 tarihinde Sakarya Ticaret Borsası, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası, Akyazı Ticaret Borsası iştiraki ile SATSO öncülüğünde Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleşen, Sakarya’nın Yıldızları Ödül Töreni’nde “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan firmalar” kategorisinde ödüle layık görülmüştür.Törende 9 farklı kategoride toplam 108 ödül verilmiştir.

Düzenlenen törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ve TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Vali Yardımcısı ve Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, SESOB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alişan, daire müdürleri, ilçe oda başkanları, sanayici ve iş adamları, öğrenciler ile davetliler katıldı.

Sakarya’da faaliyet gösteren ve farklı dallarda ödüle layık görülen firmaların yer aldığı törende, Prefabrik Yapı A.Ş. adına ödülü Yönetim Kurulu Üyesi,Hazır Yapı Grubu Üretim ve Yatırımlardan Sorumlu Teknik Başkan Yardımcısı Sn. Handan Hekim Seçkin almıştır.

Prefabrik Yapı A.Ş. yaptığı çalışmalarla Türkiye ve dünya ülkeleri için üretmeye ve ülkesine katkı sağlamaya devam edecektir.