PREFABRİK YAPI A.Ş. SUSTAINABLE BRANDS 2017 İSTANBUL KONFERANSINDA DÖRDÜNCÜ KEZ YERİNİ ALDI…

HEKİM HOLDİNG şirketlerinden PREFABRİK YAPI A.Ş sürdürülebilir marka liderlerinin bir araya geldiği konferansa bu yıl Bronz Sponsor olarak katılım sağladı.

Dünyanın en önemli konferansları arasında gösterilen Sustainable Brands buluşmalarının İstanbul ayağı, Swissotel The Bosphorus’ ta 20-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti. ”ACTIVATING PURPOSE’ ‘ temasıyla gerçekleştirilen Sustainable Brands 2017 İstanbul’da, toplumsal etkiyi yönetmek ve desteklemek, inovasyonda kurum kültürü, sürdürülebilir iş modelleri gibi birçok konuya yer verildi.

Konferansın ikinci günü gazeteci yazar Demet Cengiz moderatörlüğünde ”AMAÇ ODAKLI İNOVASYON İLE SINIRLARI ZORLAMAK” konulu bir söyleşi gerçekleştiren Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Tolunay, Steelin Hafif Çelik Yapı Sistemleri markaları sayesinde artık 3-4 katlı binalar ile sınırlı olmadıklarını ve 8 kata kadar çıkabilen hafif çelik yapılar inşa ederek inovasyona dayalı bir konfor oluşturduklarını ifade etti.

Konuşmasının devamında prefabrik yapıların sürdürülebilir olduğu ile ilgili dünyadan örnekler veren Tolunay, bu yapıların Almanya-Fransa ve ABD gibi teknolojik ve ekonomik alanda lider ülkelerde yoğun olarak kullanıldığını belirterek, doğru malzeme ve doğru teknikle sürdürülebilir ürünlerin her zaman üretilebileceğine ve bu sayede sürdürülebilir şehirler inşa edilebileceğine değindi.

Son olarak toplumsal etkiyi yönetirken kurum içi stratejilere değinen Tolunay, “ İnovasyonla etki yaratmazsanız; rekabet gücünüz günden güne düşer. İnovasyon hem kurumunuzu hem paydaşlarınızı hem de sektörü daima dinamik tutar. Bu bilinçle yapı sektöründe de inovasyon sürdürülebilir bir marka olmak için olmazsa olmazdır” dedi.

Hekim Holding şirketlerinden Prefabrik Yapı A.Ş., hazır yapı sektörüne kazandırdığı ilkleri ile sektörün öncülüğünü üstlenmiştir, ‘sürdürülebilirlik’ merkezinde çalışmalarına hızla devam ederek Türkiye’de ve 100’ü aşkın ülkede faaliyet göstermektedir.

İnovasyon çağında AR-GE & ÜR-GE faaliyetlerine büyük önem veren Prefabrik Yapı A.Ş.’nin temel ilkeleri arasında; sürdürülebilirlik ve teknolojik yenilik yer almaktadır. Sıfır karbon salınımlı modüller ve kendi enerjisini üretebilen doğa dostu ekolojik yapılar sektöre kazandırdığı yenilikler arasında ön plana çıkmaktadır.