Prefabrik Yapı A.Ş. 2009 senesinde yaptığı fizibilite çalışmalarının ardından, 2010 senesinde yeni yatırımlarını teker teker devreye almaya devam ediyor.

Tüm yatırımların tamamlanmasıyla birlikte, hazır yapıların üretiminde kullandığı ana hammaddelerinin tamamını, kendi entegre tesislerinde üreten dünyanın tek hazır yapı üreticisi haline gelecektir.

Çelik Yapı Üretim Hattı: Yüzde yüz Prefabrik Yapı A.Ş. tasarımı olarak, dünyada ilk ve tek olan bu üretim hattı en son teknoloji ile tasarlanmış ve her türlü çelik yapı imalatını gerçekleştirmektedir. Faaliyete geçen bu çok özel üretim robotu ile kapasite 3 katına çıkarılmıştır.

Prefabrike Bina Panel Hattı (Continue Sistem): Farklı genişlik ve kalınlıklarda istenilen uzunlukta, değişebilen kaplama malzemeleri ile prefabrike ve çelik yapılarda kullanılmak üzere panel üretim tesisi 2010 yılı Eylül ayı itibariye devreye alınacaktır.
Bu yatırım ile yeni bir ilk daha gerçekleştirilerek, kompozit çatı panellerinde ilk defa 1250 mm genişlik uygulaması başlatılmaktadır. Üretim kapasitesi yüksek olan bu üretim hattı ile, hem konteynerlerde hem de prefabrike ve çelik binalarda üretim kapasitesi yine 3 katına çıkmış olacaktır.

İzolasyon Hattı: Bina üretiminde, en önemli yardımcı malzemelerden biri olan izolasyon malzemesini de, artık Hekim markası ile üretme kararı alınmıştır. Prefabrike bina panel yalıtımları, konteyner ve çelik bina yalıtımları dışında, asma tavan, cephe kaplaması vb fonksiyonlar için de bu tesis kullanılacaktır.