Hazır yapı sektöründe sürdürülebilir çözüm: Hafif Çelik Yapı Sistemleri
Sürdürülebilir Markalar Konferansı, sürdürülebilirlik profesyonellerini bir araya getirecek, hafif çelik yapı sektörünün lider firması Prefabrik Yapı A.Ş. konferansta sürdürülebilir ürün tasarımları hakkında bilgi verecek.
Sürdürülebilir Markalar Konferansı 28-29 Mayıs tarihlerinde Swissotel The Bosphorus’ta yapılacak. Dünyayı sürdürülebilir ürünler odaklı markalar ile yenilemek amacıyla düzenlenen Sürdürülebilir Markalar Konferansı, bu konusunda uzmanları bir araya getirecek. Hazır yapı sektörünün öncüsü Hekim Holding şirketlerinden Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tolunay, sürdürülebilirliğin her alanda önemine dikkat çekerek Prefabrik Yapı A.Ş. olarak sürdürülebilirlik kavramını merkeze alarak yaptıkları inovatif çalışmaları aktaracak.
Prefabrik Yapı A.Ş.’nin 2004 yılından beri sürdürülebilirliğe yatırım yaptığını belirten Tolunay, sürekli gelişen teknolojilere paralel olarak Ar-Ge ve Ür-Ge destekli geliştirdikleri yenilikler hakkında bilgi verecek. İnşa edilmesi için ağaçların katledilmediği, çevreye zarar vermeyen, kendisi ile birlikte doğanın da yaşamasına fırsat veren bir örnek olarak Mars konteyneri sektör profesyonellerine anlatacak. Sektöre kazandırdıkları ekolojik 4-8 katlı hafif çelik yapıların özelliklerini paylaşacak. Tolunay ayrıca çevrenin yanı sıra sürdürülebilirlik kavramının bir diğer ana unsuru olan sosyo-ekonomik perspektif üzerinde yapılan çalışmalara da değinecek.
Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nda Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tolunay’ın “B2B’de Sürdürülebilir Ürün Tasarımı: Yapı Sektöründen Bir Örnek” başlıklı konuşması 29 Mayıs 12.00 – 12.20 saatleri arasında Ana Kulvar’da izlenebilir.