İMMİB – İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından açıklanan verilere göre, Prefabrik Yapı A.Ş., 2009 yılı, “diğer metallerden ürün kategorisinde” gerçekleştirdiği ihracat miktarı ile, tüm üye firmalar içerisinde altıncı sırada yer aldı. Libya, Irak, Afganistan, Kazakistan, Türkmenistan ihracatta 1. sırada yer aldığı ülkelerin başında geliyor.

Global krizin yoğun olarak hissedildiği 2009 senesi Prefabrik Yapı A.Ş.’nin ihracatta yeni başarılara imza attığı yıl olarak geride kaldı. Sadece tek bir müşterisi ile 65.000 m2 lik iş hacmindeki kamp binalarını başarıyla tamamlayan firma, prefabrik sektörünün tercih edilen firması olmaya devam etti.
Ülke bazında yapılan ihracat sıralamasında 1. sırada yer aldığı ülkelerin başında Libya, Afganistan, Kazakistan, Türkmenistan, Irak, Burkino Faso, Ekvator Ginesi, Ürdün gelmektedir. PREFABRİK YAPI A.Ş. 2009 senesinde de Afrika, Orta Doğu ve BDT ülkelerine yaptığı ihracatları ile gerek yurt içi, gerekse yurt dışı müteahhitlik firmaları ile yapmakta olduğu iş birliktelikleri sayesinde, kaliteli ürün ve hizmet anlayışını bu ülkelere de taşımayı başardı. Büyük ölçekli kamp projeleri ile ofis yapıları, yatakhaneler, yemekhaneler, rekreasyon yapıları dışında, iki katlı lüks villa projelerine de imza atan Prefabrik Yapı A.Ş. farklı ihtiyaçlara yönelik çözümleriyle kullanıcılarına cevap vermeye devam ediyor.
Sektörünün öncüsü olarak, 2009 senesinde fizibilitelerini yaptığı Çelik Yapı Üretim Hattı, Prefabrike Bina Panel Hattı yatırımlarını 2010 senesinde devreye alan Prefabrik Yapı A.Ş., İzolasyon malzemesi üretim tesisinin de devreye girmesiyle birlikte, hazır yapıların üretiminde kullanılan ana hammaddelerinin tamamını, kendi entegre tesislerinde üreten dünyanın tek hazır yapı üreticisi haline gelerek, kapasitesini de 3 katına çıkaracaktır.
Prefabrik Yapı A.Ş. artan kapasitesi ile birlikte, 2010 senesinde yeni ülkeler, yeni kıtalar ve yeni rekorlar kırmayı hedeflemektedir.