Prefabrik Yapı A.Ş. olarak, kardeş şirketimiz Hekim Yapı End. San. Ve Tic. A .Ş. ile birlikte, IRAK’ın yeniden yapılandırılmasına yönelik, bölgesinin en önemli ve uluslararası fuarı olan NEW IRAQ – ERBIL TRADE EXHIBITION 2009 fuarındaydık.

13-17 Aralık 2009 tarihlerinde gerçekleştirilen ve konusu Yapı Malzemeleri ve Teknolojileri olan fuara, İnşaat Malzemeleri, Kapı & Pencere, İş Makinaları, Mimarlık, Danışmanlık, Isıtma & Soğutma sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Elektrik Malzemeleri, Jeneratör, Aydınlatma ve Prefabrikasyon sektörlerinde faaliyet gösteren 224 katılımcı firma iştirak etmiş ve fuarı yaklaşık 150.000 kişi ziyaret etmiştir.

İki ana holde gerçekleştirilen fuarda ürünlerimize yoğun ilgi gösterilmiştir. Geleceğin Dubai’si olarak nitelendirilen ve inşaat-yapı sektörünün neredeyse tamamının Türk firmalarının elinde olduğu bölgede, özellikle Irak, İran, Suriye, Libya, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve bunun dışındaki Körfez Bölgesi ve Orta Doğu’dan gelen potansiyel müşteriler ile görüşmeler yapılmıştır.