Hazır yapı teknolojisinin öncü kuruluşlarından HEKİM Holding bünyesinde faaliyet gösteren Prefabrik Yapı A.Ş, 24 – 28 Nisan 2013 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 36. Yapı Fuarı – Turkeybuild’de yapı sektörü ve tüketicilerle buluştu.
Fuara 100 m2lik kapalı alanla katılan Prefabrik Yapı A.Ş. , 11.Salondaki standında Türkiye’de ilk kez hafif çelik teknolojisini kullanarak yapılacak olan 8 katlı binaların tanıtımını gerçekleştirdi.
Fuarda 8 katlı hafif çelik yapı bina sistemi, 1/25 ölçeğinde hazırlanan maket çalışmasıyla tanıtılırken, Prefabrik Yapı A.Ş. satış ekibi tarafından fuar ziyaretçilerine yeni sistemin özellikleriyle ilgili detaylı bilgiler verildi.
Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı İnş. Müh. Mustafa Tolunay Yapı Fuarının sektör için önemine değinirken, 8 katlı hafif çelik yapı sisteminin yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçiler tarafından beklenenin üzerinde ilgi gördüğünü ve şimdiden taleplerin alınmaya başladığını belirtti. Tolunay tarafından yeni sistem ile ilgili şu bilgiler verildi; “Bu sistem geleneksel yapım sistemleri ile karşılaştırıldığında 3 kat daha hızlı olarak inşa ediliyor, mimaride sağladığı esnek tasarım kriterleri sayesinde, kullanıcılara çok özel konfor koşulları sağlanıyor, bunun yanı sıra gereksiz malzeme kullanımı ortadan kaldırılarak etkinlik ve verimlilik arttırılabiliniyor. Bu sayede daha yüksek kaliteli ve daha düşük maliyetli ürünler kullanıcılara sunulabilecektir”.
Bu yeni teknolojisi ile konut, okul yapıları, öğrenci yurtları, askeri yapılar, sağlık yapıları, afet sonrasında itfaiye, hastane, karakol, askeri tesisler gibi alanlarda ideal şartları sağlayacaklarını belirten Mustafa Tolunay; “Prefabrik Yapı A.Ş. ‘nin Adapazarı-Hendek 2. Organize sanayi bölgesindeki inşaatı devam eden yeni fabrikasında 2013 yılı içerisinde yüksek katlı hafif çelik yapıların üretimine geçileceğinin bilgisini verdi.”

Fuar standımızı ziyaret eden yurtiçi ve yurtdışından gelen müşterilerimize, iş ortaklarımıza teşekkür ederiz.