Yaklaşık 1,5 yıldır hayatı olumsuz yönde etkileyen pandemi etkisi ile hastane, acil müdahale alanlarında insanlara ulaşım zorlukları olmaması adına birtakım çalışmalar yürütülmektedir. İzolasyon süreçlerinde zorluk yaşanmaması, daha çok hastaya bakım sağlayabilmek, artık en önemli kriter haline gelmiştir. Pratik bir şekilde oluşturulan yapıları sayesinde tıpkı betonarme bir bina kadar dayanıklı olan prefabrik yapılar, kısa sürede inşaat sektörünün gözdeleri haline gelmeyi başarmıştır.

Prefabrik Yapı, yıllardır titizlikle geliştirmiş olduğu prefabrik yapılarının üretim kolaylığı ile teslim süresini kısaltmayı başarırken, montaj kolaylığı sayesinde de inşaat süresini kısaltmayı amaçlar. Böylelikle günümüzde aşırı ihtiyaç duyulan sağlık yapılarının üretimini daha hızlı tamamlar. Prefabrik Yapı, sahip olduğu profesyonel iş anlayışı ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış üretim ağı ile sağlık binaları, prefabrik hastane, prefabrik klinik ve prefabrik sağlık ocağı üretiminde öncü bir marka olmayı başarmıştır.

Çelik Gibi Sağlam Sağlık Binaları

Prefabrik Yapı, yıllardır pratik çözümleri ile gerçekleştirdiği sağlık binaları sayesinde daha çok sağlık yerleşkesine sahip olunmayı sağlamıştır. Böylelikle hafif çelik teknolojisinden faydalanarak her koşula elverişli olarak tasarlanmış binalar sayesinde uzun ömürlü yapılar oluşturulmuştur. Hafif çelik teknolojisinin sundukları şöyle sıralanabilir:

  • Daha az malzeme ile daha güçlü bir yapı oluşturulur.
  • Hafiftir.
  • Montajı daha hızlı şekilde gerçekleştirilir.
  • Uzun ömürlü ve güvenilir bir içeriğe sahiptir.
  • Ses, ısı ve su yalıtımı seviyesi yüksektir.
  • Galvanizleme işlemi sayesinde haşerelerden korunma sağlar.
  • Ekonomik yapıdadır ve birçok kez sökülüp, takılabilir.
Prefabrik Yapı; sağlık binalarını, fabrika ortamında, şantiye zeminine her halükarda uyacak biçimde imal eder. Ayrıca kullanmış olduğu “Hafif Çelik” ile oluşturulan sağlık binaları acil bir durum olduğu takdirde kolaylıkla sökülüp takılma özelliği ile yer değiştirme imkânı yüksek yapılardır. Esnek ve hafif yapısı ile depremden etkilenme olasılığı oldukça düşüktür. Daima çözüm ve hizmet odaklı bir çalışma anlayışına sahip olan Prefabrik Yapı, prefabrik çözümler ile güvenilir ve uzun ömürlü olması gereken hastane, klinik ve sağlık ocağı gibi birçok kamu binalarını kalite farkıyla hizmete sunmaktadır.

Her Koşula Uygun Yapılar

Prefabrik yapılar, her coğrafi konuma uygun yapıda hazırlanabilir. Özellikle her türlü iklimde montaj olabilme özelliği, acil ihtiyaçların olduğu her koşula uygun olması sayesinde afet dönemlerinde halk için en doğru seçenek haline gelir. Birçok koşulda uygulanabilmesine ek olarak gelecek için de yatırım olan bu yapılar, geri dönüşümü en fazla olan yapı malzemeleridir. Sürdürülebilir iş modelleri anlayışıyla, sadece halk sağlığı değil, dünyanın da sağlığını düşünen Prefabrik Yapı, Asya’dan Avrupa’ya yıllardır en çok tercih edilen marka olmayı başarmıştır.

Tüm binalarda ve özellikle tüm sağlık kuruluşlarında en öncelikli durum güvenliktir. Hafif çelik yapılar, dış kaplamalarında tercihe göre kullanılan A-1 sınıfı yanmaz fibercement ve boyalı galvaniz sac ile yangın güvenliği sağlanmış olur. Güvenliğin yanında ayrıca izolasyon süreçlerinde de üç farklı seçenek sunulur. Bunlar; taşyünü, camyünü ve EPS ile uygulanan sistemlerdir.

Neden Prefabrik Yapı?

Prefabrik Yapı, yıllardır tüm dünyanın güvendiği ve sektöründe ihracatta ön plana çıkan özellikleri ile dikkat çekmektedir. Şirketin bu sektörde ihracatta kendinden söz ettiren çalışmalarından sadece birkaçı olan Azerbaycan’daki 30.000 m2 kapalı alanlı Pandemi Hastaneleri, Almanya’da kurulan mülteci kampları ve halen Avrupa ülkelerine yüklemeleri devam eden yüzlerce konteynerler ve bir çok Afrika ülkesi için tasarlanan birbirinden farklı özelliklerde çok amaçlı yapılar vb. incelenebilir.

Ayrıca yıllardır tercih edilmesinde en büyük etken olan müşteri memnuniyetini esas alan anlayışı ile zaman maliyetini azaltan özellikleriyle kaliteli ve zamanında hizmet sunar. Aynı zamanda kaliteli hizmetini kullanışlı ve dayanıklı çözümler ile desteklerken, doğanın da dostu olmayı başarır. Geliştirmiş olduğu tüm yapılarını, teknoloji sayesinde her koşulda güvenli bir hale getirir.

Siz de giderek artan tecrübesi ve prefabriği hayatın her alanında kullanarak etkin çözümler sunan Prefabrik Yapı ile güvenilir yapılara sahip olabilirsiniz.

Prefabrik Sağlık Binaları - Standart Planlar