Van’da meydana gelen deprem felaketi ardından bölgeye farklı kurum ve kuruluşlar aracılığı ile yaklaşık 27.000 adet konteynerin gönderilmesi planlanmıştır. AFAD başkanlığında yürütülen bu süreç içerisinde Prefabrik Yapı A.Ş. olarak bölgeye Aralık 2011 sonuna kadar yaklaşık 2000 adet konteynerimiz başarıyla gönderilmiştir.

AFAD aracılığı ile 900 adet, Kocaeli İl Özel İdare aracılığı ile 650 adet konteyner Van AFAD yetkililerine, kalan 400’e yakın konteyner de Van merkez ve Erciş başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere teslim edilmiştir. 3×7 m2 ebatlarında olan konteynerlerde, bir ailenin temel ihtiyaçlarının karşılanacağı standart konfor koşulları sağlandı. 21 m2 lik konteyner içinde; 1 mutfak evyesi, duş, klozet ve lavabonun yer aldığı bir banyo ve iki oda yer almaktadır.

Özel sektör ve resmi kurumlarımız tarafından verilen konteyner üretim siparişlerinin tamamı, Van iklim koşullarına göre yapılan statik hesaplamalara göre tekrar detaylandırılarak üretilmiştir. Konteynerler konut dışında, ofis, derslik, depo vb ihtiyaçlar için de kullanılmaktadır. Sevkiyatlar karayolu ve demiryolu aracılığıyla gerçekleştirilmiştir. Sadece konteyner üretim tesislerimiz değil, entegre olarak çalışmalarını sürdüren İzolasyon ve panel üretim tesislerimiz de süreci en hızlı şekilde tamamlamak adına alarma geçirilmiştir. Yeni eleman alımları artan vardiya sayıları sonucunda, süreç başarıyla tamamlanmış ve talep edilen tüm ürünler zamanında bölgeye gönderilmiştir.