Kolay nakliye, hızlı üretim ve kısa sürede montaj imkânı tanıyan konteyner, farklı kullanım amaçları için üretilen bir hazır yapıdır. İnşaat sektörü başta olmak üzere birçok sektörde kullanılan konteyner sistemleriyle kaliteli yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Çeşitli konteyner ölçüleri ile üretilen yapılar, mobil ve standart yaşam alanları oluşturmanıza yardımcı olur. Konteyner ev dâhil olmak üzere turizm sektöründen geçici konut yapımına kadar birçok alanda değerlendirilen yapılar, yeni teknolojilerle üretildiği için konforludur. Hazır yapı sektörünün lider firmalarından olan Prefabrik Yapı A.Ş., Hekim sandviç panel sistemde ürettiği konteynerler ile tüm ihtiyaçlarınızı kolayca karşılar.

BIM Modelleme

En Çok Tercih Edilen Konteyner Ölçüleri

Konteynerler, farklı konteyner ölçüleri ile üretilebilir. Standart ölçülerin yanı sıra özel ölçülerle de üretim yapan Prefabrik Yapı A.Ş., kullanıcıların farklı taleplerine cevap vererek tüm projelerinde çözüm ortağı olmayı başarır. Özel konteyner ölçüleri ile hazırlanan yapılar, demonte ya da kullanıma hazır biçimde üretilerek yerleştirileceği alanına nakledilir. Büyük ölçülerde talep edilen konteynerler, farklı nakliye biçimlerinin kullanıldığı deniz yolu taşımacılığı ile kullanım alanına güvenle ulaştırılır. Türkiye genelinde ve yurt dışı pazarlarda en çok tercih edilen konteyner ölçüleri, 2.40 m/3.00 m en ve 6.00 m/7.00 m boy ölçüsündedir. Bu ebatlarda üretilen konteynerlerin nakliyesi çoğunlukla deniz yolu ile sağlanır. Siz de kullanım amacına ve yerine uygun konteyner ölçüleri ile üretilen yapılar sayesinde konforlu iş ve sosyal yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz. Bunun için;


 • Demonte ve monoblok konteyner ya da birleşimli konteyner modelleri, acil yaşam ünitelerinden inşaat şantiyelerindeki sosyal tesislere kadar birçok alanda kullanılabilir.
 • Standart ölçülerde üretilen konteynerler, isteğe bağlı olarak bölümlendirilebilir.
 • Standart ölçülerle üretilen konteynerler, orta ve büyük ölçekli projelerde fonksiyonel yaşam alanları oluşturmak için idealdir.
 • Demonte ve monoblok konteynerlerin birleştirilmesi yöntemiyle geniş yaşam alanları elde edilebilir.

BIM Modelleme

Konteyner Kullanım Alanları

Farklı kullanım amaçları için pratik çözümler sunan konteyner yapılar, hem bireysel hem de toplu kullanım ihtiyaçlarını karşılar. Mülteci kampları başta olmak üzere tüm acil barınma ihtiyaçlarını hızlı biçimde karşılayan konteyner evler, konforlu iç mekân alanlarına sahiptir.


 • Deprem, yangın ve sel gibi doğal felaketler sonrasında oluşturulan geçici konutların büyük çoğunluğu konteyner yapılardan oluşur. Çeşitli konteyner ölçüleri ile konforlu ve şık mimari tasarımlı olarak üretilen evler, sürekli yaşam imkânı da tanır.
 • Yazlık, dağ, bağ, kır ve çiftlik evi olarak üretilen modeller, tüm ihtiyaçları karşılayacak özelliklerle tasarlanır.
 • Hızlı üretim, nakliye ve kurulum avantajı sunan modüler yapılar, büyük şantiyelerde çalışan personelin ofis, güvenlik kulübesi, yemekhane, tuvalet, duş, yatakhane, revir ve sosyal tesis gibi ihtiyaçlarını kolayca karşılar.
 • Askeri kamp ve eğitim kampı gibi yaşam alanları için de pratik çözümler sunar.
 • Belediye gibi kamu kurumlarının ek bina ihtiyaçları, farklı konteyner ölçüleri sunan yapılarla kolayca karşılanabilir.
 • Şantiye yönetim binaları, polis ve jandarma merkezleri, anaokulu, pazarlama ofisleri, sahra hastanesi, laboratuvar, görüntüleme merkezleri gibi geniş ölçekli çalışma alanları, konteyner sistemleri ile oluşturulabilir.
 • Liman, fabrika ve havaalanı gibi yerlerde bulunan depolar, eşya depoları, gıda zincirine bağlı soğuk hava depoları da konteyner yapılarla inşa edilebilir.

BIM Modelleme

Konteyner Sistemleri ile İşlevsel Çözümler

Özel konteyner ölçüleri ile tasarlanan ürünler, farklı kullanım ihtiyaçlarını karşılayan çözümler sunar. Dayanıklı konteyner sistemleri, mimarlık ofisleri, büfe, kiosk, taksi durağı, vale kulübesi gibi yapılar ve etkinlik organizasyonları için idealdir. Küçük, orta, büyük ölçekli yaşam ve çalışma alanı ihtiyaçlarınız için konteyner yapıları tercih ederek hızlı çözümler üretebilirsiniz. Bunun için uluslararası standartlara sahip dayanıklı konteyner üretimi yapan Prefabrik Yapı A.Ş. ile iletişime geçerek standart ve özel ölçülü konteyner gereksinimlerinizi en kısa sürede karşılayabilirsiniz.