Çevreyi koruma bilincinin oluşturulması, doğal enerji kaynaklarının tanınması ve korunması kapsamlarında Hekim Holding-Prefabrik Yapı A.Ş. yi ziyaret eden Doğa koleji öğrencileri, yetkililerden yapım sistemleri ile ilgili bilgi aldıktan sonra, showroomda bulunan kendi enerjisini üreten Mars Konteyner’i gezdiler.

Öncelikle Holding Binası’nda ağırlanan öğrencilerin, çelik malzeme ile tanışmaları sağlandı. %90 geri dönüşümlü olan çelik malzeme ile yapılan binaların üretim ve montaj süreçlerinde çevreye en az zarar verebilecek yapım sistemleri olduğu vurgulandı. Ülkemizdeki deprem gerçeğini de çocuklarımıza hatırlatarak kaliteli, sağlam ve konforlu binalarda yaşamalarının önemli olduğu ve bunun için çelik malzeme kullanımının en doğru seçim olduğu belirtildi. Ardından firmamızla ilgili çok özet bir bilgilendirme yapıldı.

Showroomda bulunan konteyner, hafif çelik bina ve prefabrik bina uygulama örneklerini gören öğrencilerin yoğun ilgisini çeken ise Mars Yaşam Ünitesi oldu. Teknik detayları ve enerji performansı kriterleri konusunda İTÜ desteği ile geliştirilen proje, ihtiyacı olan tüm enerjiyi çatısında bulunan 8 adet güneş panelinden sağlayan bir konteyner yaşam ünitesidir. Kullanılacağı iklim koşullarına göre farklı plan alternatifleri bulunan projede, duvar kalınlıkları ve malzeme detaylarının tamamı hesaplamalar sonucu çıkan değerlere göre detaylandırılmıştır.

Bu vesile ile çocuklarımızı bir sanayi kuruluşu ile tanıştırmanın mutluluğu ile bir nebze de olsa hayal güçlerine katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize.