Prefabrik Yapı A.Ş. inşaat sektörün en önemli zirvesinde çekiliş sponsorluğu ile yer aldı

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi, 05 Kasım 2019 tarihinde Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleşti.

Sektörün en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi, bu yıl ‘’Rekabetin Şifreleri: Sınırsız Ticaret’’ temasıyla işlendi. İnşaat malzemeleri sektörünün önde gelen üretici firmaları, iş ve ekonomi dünyasından önemli isimlerle birlikte sektörden 500’ü aşkın katılımcının bir araya geldiği zirvede; inşaat sektörünün küresel pazardaki gelişimi mercek altına alındı.

Türkiye’de ve dünyada yüksek kalite standartlarında prefabrike yapılar, konteynerler, çelik konstrüksiyon yapılar üreten, hazır yapıların üretiminde kullanılan ana hammaddelerin tamamını kendi bünyesinde üreten ve bir Hekim Holding kuruluşu olan Prefabrik Yapı A.Ş.; geçtiğimiz yıl olduğu gibi zirveye ‘’Çekiliş Sponsoru’’ olarak destek verdi.

2018 yılı verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi; iç pazarda 85 milyar dolarlık, dış pazarda ise 21,5 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşarak otomotiv ve hazır giyimin ardından en çok ihracat yapan 3. sektör oldu. 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde ihracattaki bu başarının nasıl sürdürebilir kılınacağı, mevcut pazarları genişleterek ihracattaki sınırların nasıl ve ne şekilde aşılabileceği gibi konular üzerinde duruldu.

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, “Bu yıl ‘Rekabetin Şifreleri: Sınırsız Ticaret’ temasıyla gerçekleştirdiğimiz zirveyle hedefimiz, dış ticarette bizi sınırlayan kendi engellerimizi ortadan kaldırmak ve sektörümüzün büyümesi için yeni açılımlar sağlamaktır” dedi.

Zirvede gerçekleştirilen konuşmalarda; Türkiye’deki taklit piyasası, küresel ticaretin yaşadığı değişimler, uluslararası ticaretteki haksız rekabet, son yıllarda önem kazanan dijitalleşme ve Endüstri 4.0 konuları üzerinde duruldu.