• Konteyner

Konteyner Çeşitleri

İnşaat sektörünün neredeyse simgelerinden biri olan konteynerler hızlı kurulum, zemin şaseli olması ve çok kez kullanılma özellikleri nedeniyle farklı ihtiyaçların karşılanması amacıyla kullanılmaktadır. Bunların başında şantiye mobilizasyonları gelmektedir. Şantiye kurulumunda ihtiyaç duyulan ofis, yemekhane, yatakhane, wc-duş konteynerleri örneklerden bazılarıdır. Bunun yanı sıra, üretiminin tamamı fabrika ortamında gerçekleştirilen konteynerler acil yerleşim ihtiyaçlarının da vazgeçilmez ürünleri arasındadır.
Kaynaksız yapı teknolojisi ile ürettiğimiz konteynerler, kullanım yeri ve amacına göre tek katlı, iki katlı ve üç katlı olarak üretilebilir. Ürünlerimizin gerekli olan yüzey kaplamalarında, müşterilerimizin seçimi doğrultusunda boyalı galvaniz sac veya fibercement teknolojisi ile üretilen A-1 sınıfı yanmaz Hekimboard markalı levhalar kullanılmaktadır.
Standart ebatlarımız olan 3,00×7,00 m ve 2,40×6,00 m ebatları dışında, müşterilerimizin taleplerine göre özel ebatlı konteyner üretimleri de yapılmaktadır.
Kullanım amacı, kullanım yeri ve kullanım şekillerine göre konteynerlerimiz, Hekim Panel veya Hekim Klasik sistem olarak, monoblok, demonte veya birleşimli olarak üretilir. Elektrik ve sıhhi tesisatlar tercihe göre, sıva altı veya sıva üstü olarak projelendirilir. Standart düz çatı uygulaması dışında, ilave çatı gereken durumlarda eğimli çatı çözümleri de kullanılmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Koşullar

Konteynerin yerleştirileceği zeminin tesviyesinin düzgün yapılmış olduğundan emin olunuz. Aksi halde kapı ve pencere doğramalarının çalışmasında problem yaşayabilirsiniz. Konteynerin oturduğu yüzeyde ana şasenin tam desteklendiğinden emin olunmalıdır.
Konteyner üst köşelerdeki 2x2cm.’lik mapalara bağlanarak vinç ile kaldırılıp indirilmelidir.
Halatlar şekildeki gibi çapraz bağlanmalıdır. Halat boyları eşit ve yatayla yaptığı açı 20° (%36 eğim)’den az olmamalıdır.
Kanca geniş yüzeyden takılmalı ve ağır tarafa doğru kaydırılarak terazide olması sağlandıktan sonra kaldırılmalıdır.
Konteynerin ömrünü uzatmak amacı ile düzgün terazideki bir yüzeye (beton vb.) veya max. 2,5m. aralıklı kısa kenar ölçüsünde takozlar üzerinde yerleştirilmelidir.
Kapının rahat açılıp kapanması ve kilitlenmesi kontrol edilmelidir..

Monoblok Panel Sistem

Konteyner’e ait tüm üretimin fabrika ortamında tamamlanarak, sevke hazır hale getirilmiş olduğu üretim şeklidir. Şantiye yapıları, ofis, yemekhane, revir, çamaşırhane, wc-duş üniteleri, depo vb fonksiyonları için kullanılabilir. Standart ebatlarımız 2,40×6,00 ve 3,00×7,00 metredir. Talep edilmesi durumunda farklı kullanım alanları için, özel tasarım yapılarak üretim gerçekleştirilir. İki farklı monoblok konteyner sistemimiz mevcuttur.

Hekim Panel Konteyner:

Hekim sandviç panellerin kullanıldığı bu sistemde farklı duvar seçenekleri oluşturmak mümkündür. Sac+sac, sac+pet uygulamaları yapılmaktadır. Taşyünü veya EPS seçeneklerinin olduğu Hekim Panel Konteynerler, yüksek izolasyon değerleri ile öne çıkmaktadır. Standart ebatlarımız 2,40×6,00 ve 3,00×7,00 metredir. İçi boş, içi boş-evyeli ve ıslak hacimli plan alternatifleri bulunmaktadır. Ayrıca wc üniteleri, duş üniteleri ve wc-duş üniteleri olarak standart planlarımız bulunmaktadır.

Hekim Panel Konteyner

Hekim Klasik Konteyner:

Hafif çelik karkas sistem tasarımıyla projelendirilen konteynerlerimizin tamamının üretimine, yüksek standartlı galvaniz yapı çeliği kullanılmaktadır. Ve tüm üretimde, % 100 kaynaksız yapım teknolojisine uygun detay çözümleri uygulanmaktadır. 1,2 ve 3 katlı projelerde kullanılabilir. Dışında boyalı galvaniz sac kullanılan konteynerlerin iç yüzeyinde pvc lambri veya fibercement malzeme alternatifleri kullanılabilir. Standart ebatlarımız 2,40×6,00 ve 3,00×7,00 metredir. İçi boş, içi boş-evyeli ve ıslak hacimli plan alternatifleri bulunmaktadır. Ayrıca wc üniteleri, duş üniteleri ve wc-duş üniteleri olarak standart planlarımız bulunmaktadır.

Hekim Klasik Konteyner

Demontable Panel Sistem

Konteyneri oluşturan zemin- tavan şaseleri ile duvar elemanlarının monte edilmeden, ön üretiminin fabrika ortamında yapılması ve özel paketleme sistemi ile sevke hazır hale getirildiği üretim sistemidir. Hızlı üretim, hızlı montaj, nakliye kolaylığı, yüksek izolasyon değerleri ve çoklu kullanım avantajları ile özellikle tercih edilen konteyner sistemlerimizdendir. Monoblok üretiminde bir tırla 2 adet sevk edilebilirken, demontable sistemde bir tırda 10 adet konteyner sevkiyatı gerçekleştirilebilmektedir. Üç farklı demontable konteyner üretim sistemimiz mevcuttur. Süpervizör ve/veya montaj ekibi hizmeti verilmektedir.

Hekim FlatPack-Plus Konteyner :

Tamamı kaynaksız yapım teknolojisi ile üretilen ve özel paketleme teknolojisinin kullanıldığı konteynerlerimiz ile deniz, hava ve kara taşımacılığında müşterilerimize maksimum ürün performansı sunulması hedeflenmektedir. Hekim Panel Konteyner sisteminin demonte olarak çözümlendiği üretim şeklidir. Kullanılan özel paketleme sistemi ile konteynerde kullanılan kapı, pencere, tesisat vb malzemelerin sevkiyat sürecinde zarar görmesi engellenmekte olup, yüksek ürün performansı sağlanmaktadır. Konteyner montajı şantiye ortamında hızla tamamlanır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Hekim FlatPack Konteyner :

Kaynaksız yapım teknolojisine ilave olarak bazı detaylarda kaynaklı üretimin de yapıldığı bu sistem, Hekim Sandviç Panellerin kullanıldığı demontable konteyner üretim sistemimizdir. Nakliye, hızlı üretim ve hızlı montaj bu sistemlerin en önemli avantajlarındandır. Kullanılan özel paketleme sistemi ile konteynerde kullanılan kapı, pencere, tesisat vb malzemelerin sevkiyat sürecinde zarar görmesi engellenmekte olup, yüksek ürün performansı sağlanmaktadır. Konteyner montajı şantiye ortamında hızla tamamlanır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Hekim Flatpack Sistem

Hekim Profil Sistem Konteyner:

Hekim Klasik Konteyner ürün grubunun, demonte olarak hazırlandığı üretim sistemidir. Konteyneri oluşturan hafif çelik karkasların profil olarak fabrikada hazırlanması ve sevk edilmesiyle gerçekleşir. İzolasyon malzemesi, elektrik ve sıhhı tesisat malzemeleri, kapı, pencere vb yapı elemanları ayrıca paketlenerek sevkiyatı gerçekleştirilir. Montajın tamamı şantiye ortamında gerçekleştirilerek, kullanıma hazır hale getirilir. Süpervizör ve/veya montaj ekibi hizmeti verilmektedir.

Birleşimli Panel Sistem

İki veya daha fazla sayıda standart ebatlı monoblok konteynerlerin birbirine eklenerek, farklı büyüklükteki mekanların oluşturulmasında kullanılan sistemdir. Ön üretimin fabrikada yapıldığı ana konteyner modülleri, son montajı şantiyede yapılacak şekilde fabrikada üretilir ve uygun şekilde sevk edilir.Tek katlı, iki katlı ve üç katlı olarak üretilir ve montajı yapılabilir. Tüm statik değerler proje bazında özel olarak yapılmaktadır. Şantiye yapıları, ofis, yemekhane, revir, çamaşırhane, wc-duş üniteleri, depo, eğitim üniteleri, sağlık üniteleri vb fonksiyonlar için kullanılabilir. Çoğunlukla ilave çatı ile birlikte projelendirilmektedir. Süpervizör ve/veya montaj ekibi hizmeti verilmektedir.