g
  • Tek Katlı Konut

Tek Katlı Konut

Hafif çelik teknolojisi ile tek katlı olarak detaylandırılan konut yapılarında güncel yapı yönetmelikleri dikkate alınarak projelendirme ve tasarım hizmetleri sunulmaktadır. Farklı kullanıcı ihtiyaçlarına göre tasarlanmış konutlarımız, her türlü iklim koşullarında kullanılabilen, sağlam estetik ve uzun ömürlü yapılardır. Konutlar için özellikle önemli olan dış cephe estetiği için A-1 sınıfı yanmaz fibercement malzemesi kullanılmaktadır. Farklı yüzey alternatifleri ile zarif ve farklı dış cephe çözümleri oluşturulabilmektedir.
Standart tek katlı konut planlarımız dışında müşteri ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda özel çalışmaların yapılması da mümkündür.
Tek katlı prefabrik evlerimizin imalat ve montaj aşamalarında, ihtiyaca bağlı olarak üç yöntem önerilmektedir.
1. Hekim Sandviç Panel Sistem
2. Hekim Hafif Çelik Panel Sistem
3. Hekim Yerinde Kaplamalı Hafif Çelik Sistem

HEKİM HAFİF ÇELİK PANEL SİSTEM

ÜRETİM ŞEKLİHEKİMROBOT KAYNAKSIZ YAPI TEKNOLOJİSİ
DIŞ DUVARYükseklik: 2500mm-3000mm, genişlik: 1250mm, kalınlık 80mm-100mm olan Hekim Çelik Karkaslı Paneller Fibercement 8mm (A1 sınıfı yanmaz)-EPS-Fibercement 8mm (A1 sınıfı yanmaz) Dış cephede, iki kat silikon esaslı dış cephe boya uygulaması.
İÇ DUVARYükseklik: 2500mm-3000mm, genişlik: 1250mm, kalınlık 80mm-100mm olan Hekim Çelik Karkaslı Paneller Fibercement 8mm (A1 sınıfı yanmaz)-EPS/taşyünü-Fibercement 8mm (A1 sınıfı yanmaz) İç cephede, iki kat plastik esaslı dış cephe boya uygulaması yapılmaktadır.
TABANPREFABRİK YAPI AŞ. tarafından verilecek beton planına (temel boyutları ) uygun beton dökülmelidir.Temel dizaynı ,statiği, temel ve zemin kaplaması İŞVEREN tarafından yapılır. Bina zemin betonuna ankrajlarla ve dübellerle tesbit edilir.
TAVANKaplama: 6 mm Fibercement düz levha (A1 sınıfı yanmaz)
ÇATIStatik hesaplamalara ve konstrüksiyonun gereğine göre belirlenen saclardan bükülen özel profilerden makas dizaynı Çatı kaplaması: 0,45 mm kalınlığında Naturel Galvaniz trapez sac. Yalıtım: Şilte camyünü (80 mm) Saçak (200mm ) ve alınlar PVC kaplıdır.
KAPI-PENCEREDış Kapı(840/1960 ): Coat coil sistem boyalı ( RAL 9002) baskılı galvaniz izoleli sac veya alüminyum İç Kapı(840/1960 )ve Wc kapıları (720/1960): MDF Lam Pres, veya amerikan kapı Pencere(830/1190): PVC kasalı ve PVC kollu. Vasistas830/400mm
TESİSATTüm tesisatlar sıva üstüdür. Kullanılan tüm malzemeler TSE belgelidir. Mutfak tezgahı 500x1000mm yapılarak krom evye kullanılır. Üst dolap yapılmamaktadır. Akrilik 80×80 duş teknesi ve plastik rezervuarlı klozet (alafranga wc) kullanılmaktadır.

HEKİM ÇELİK PANEL SİSTEM TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Tek Katlı Prefabrik Ev - Planlar