g
  • Çelik Yapı

Çelik Yapı, Çelik Yapılar

Çelik Yapı Nedir?

Prefabrik Yapı A.Ş. olarak farklı ürün gruplarındaki ürünlerimizi kamp yapıları gibi projelerde birlikte kullanmaktayız. Kamp yapılarında ihtiyaç duyulan çamaşırhane, depo, atölye gibi geniş açıklık gerektiren yapılarda çelik yapı çözümlerimiz kullanılmaktadır. Bu gibi büyük mekanlar için dinamik ve statik yükler dikkate alınır ve çelik yapı statik hesapları çok önem taşır. Alanında uzman ve tecrübeli teknik ekibimiz tarafından üretim için çizimleri ve detayları hazırlanan çelik yapıların montajı da, yine uzman montaj kadromuz tarafından gerçekleştirilir.

Kullandığı makina ve teknik ekipmanlarda sürekli iyileştirmeyi ve teknolojik gelişmeleri takip etmeyi ilke edinen Prefabrik Yapı A.Ş. tüm ürünlerinde olduğu gibi çelik yapı ürünlerinde de en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Celik yapilar 20m – 30m ve 40 m açıklıklarında çoklu bloklar ile 10 m açıklıkta tek bloklar teşkil edilmektedir. Standart olarak 4m – 5m – 6m yükseklikte detaylandırılır. Yapıların boyunda kullandığımız aks mesafesi 2,5m olarak üretilir. Yapısal çelik profillerin de kısmen kullanıldığı çelik yapı sistemleri, yalıtımsız ve yalıtımlı olarak 2 şekilde uygulanabilir.

Yalıtımlı çelik yapılarda Hekim Yapı A.Ş. ürünlerinden Hekim Sandviç panelleri kullanılmaktadır. 50 – 60 – 80 – 100 – 120 ve 150 mm izolasyon kalınlığında üretilen cephe panelleri, gizli vidalı cephe paneli, soğuk oda cephe paneli ve H sistem cephe paneli gibi farklı detaylar şeklinde uygulanmaktadır.

Yalıtımlı Çelik Yapı

Ön üretimli hafif prefabrike çelik yapı genişliği 10 m (tek açıklık), uzunlukları 250/300 cm’in katları,kolon yüksekliği h:4-5-6 m olabilir. Bina boyu 250 cm-300 cm’in katları şeklinde istenildiği kadar uzatılabilir. Blok genişliği 10 m olmak kaydıyla ikili, üçlü, dörtlü, beşli bloklar yapılabilmektedir. Tüm mimari planlama, dizayn ve teknik resimleri Autocad programı ile, mühendislik hesapları SAP 2000 programı ile teknik personelimiz tarafından yapılmaktadır. Kullanılan tüm malzemeler TSE belgelidir.

Yalıtımsız Çelik Yapı

Ön üretimli hafif prefabrike çelik yapı genişliği 10 m (tek açıklık), uzunlukları 250/300 cm’in katları,kolon yüksekliği h:4-5-6 m olabilir. Bina boyu 250 cm-300 cm’in katları şeklinde istenildiği kadar uzatılabilir. Blok genişliği 10 m olmak kaydıyla ikili, üçlü, dörtlü, beşli bloklar yapılabilmektedir. Tüm mimari planlama, dizayn ve teknik resimleri Autocad, STA4CAD, ÇELİKPROIV programı ile, mühendislik hesapları SAP 2000, CFS programı ile teknik personelimiz tarafından yapılmaktadır. Kullanılan tüm malzemeler TSE belgelidir.

Ön Üretimli Çelik Konstrüksiyon Sistem

Kaynaksız yapım teknolojisi ile yüksek standartta galvanize yapı çeliğinden üretilen prefabrike depo hangar binaları, kolay üretim, hızlı montaj, esnekliği ve hafifliği ile sağladığı üstün deprem performansı, , çevre dostu ve ekonomik olma kriterleriyle, uzun ömürlü, dayanıklı ve estetik çözümler sunan bir hazır yapı sistemidir.
Şantiye alanları, üretim tesisleri vb yerlerdeki her türlü depolama ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılabilir.
Her binanın, iklim özelliklerine uygun kar ve rüzgar yükleri baz alınarak, statik hesaplamaları yapılmaktadır. Hafif çelik profil detayları ile; 10 metre standart açıklıkta, yüksekliği 4-5-6 metre olan, istenilen boyda binalar oluşturulabilir. İsteğe bağlı olarak izolasyonlu paneller de kullanılmaktadır.
GOST, CE, TSE, ISO 9001-2008, OHSAS 18001:2007, ISO 14001:2004, sağlık sertifikası, A-1 sınıfı yanmazlık belgesi, hijyen belgesi kullanmakta olduğumuz ürün ve sistem sertifikalarıdır.

Ön Üretimli Çelik Konstrüksiyon Sistem